Çiçek Hikayeleri

Çiçekler Hakkında İlginç Bilgiler

Çiçekler bazı ülkelerde farklı anlam ifade ederken aynı zamanda çiçeklerin diğer özellikleri de ilginç olan bazı durumları sunuyor. Birçok farklı çiçek ile ilgili olarak ilginç bilgilere aşağıda yer açtık.

Krizantem Çiçeği

Feng Shui’ ye göre bulunduğu ortama huzur ve mutluluk vermesi ile bilinen Krizantem çiçeği Malta’ da ise cenazelerde kullanılması sebebi ile evlerde bulundurulmasının da uğursuzluk getirdiğine inanılıyor.

Orkide Rengi

Mavi renk dışında hemen hemen her renk orkide bulunuyormuş. Alacalı olan renk seçimlerinin yanı sıra yeşil ve siyah renklerinde de bulunmasının yanı sıra mavi orkide türü hiç aslında bulunmuyor. Aynı zamanda sıcak bir içecek olan salebin yapımında da yumru orkideler kullanılıyor.

Ceset Çiçeği

Çiçek denilince her daim hoş ve güzel kokular akla gelir. Fakat öyle bir çiçek türü var ki özellikle kötü kokusu ile ünlenmiştir. Titan Arum olarak bilinen çiçeğin diğer adı ceset çiçeğidir. Boyu üç metreye kadar ulaşana bu çiçeğin bu ismi almasının sebebi ile oldukça kötü kokan kokusudur.

Lilyum Çiçeği

İnsan tarafından bilinen en eski çiçek olarak bilinmekte olan lilyum çiçeğinin anavatanı Doğu olarak biliniyor. Borazana benzeyen yapısı sebebi ile dikkat çekmekte olan lilyum çiçeği aynı zamanda birçok dini törende yer alan bir çiçek olmasının yanı sıra birçok dini motifte de bu çiçek modeline yer veriliyor.

Leave a Reply