Çiçek Bakımı

Değişik Kaktüs Türleri

Kaktüs türleri farklıdır. Ilıman ve soğuk iklim olarak iki grupta yer alır. Değişik kaktüs türleri ile yakınlarınıza ilginç sürpriz yapabilirsiniz. Ofis ve ev dekorasyonu için ideal olup sevdiklerinize de yollayabilirsiniz. Dikenli ve dikensiz çeşitleri vardır. Bahçenize, evinizin odalarına, ofisinize renk getirir. Renkli çiçek açan türleri bulunduğu gibi geniş yapraklı çeşitleri de vardır. Ortamın havasını daha neşeli hale getiren kaktüsleri internet üzerinden hemen sipariş verebilirsiniz.

Sevdiklerinize Göndereceğiniz Kaktüs Çeşitleri

Dikenli yapısı ve renkli açan çiçekleriyle kaktüsler ev ve işyerlerine farklı bir hava katar. Yakınlarınıza özel tasarımlar içinde hazırlanan kaktüsleri gönderebilirsiniz. Fanus, saksı ya da ilginç tasarımlarda hazırlanan kaktüslerin çok farklı türleri bulunur. Sıcak iklimi sevdiği için güneşli ortamda durmalı. Karanlık ve soğuktan muhafaza etmelisiniz. Terarium tasarımlarında da sıklıkla kaktüs çeşitleri tercih edilir. Özel tasarımlarla hazırlanan kaktüsleri sevdiklerinize gönül rahatlığıyla gönderebilir ve mesajınızı da iletebilirsiniz.

kaktus-bakimi

Kaktüs Bitkisinin Bakımında Olmazsa Olmazlar

Kaktüs, sıcağı sever ve hafif nemli ortamda daha güzel büyür. Çok fazla suladığınız zaman yaprak ve kök kısımları çürüme yapar. Toprağı kuruduğu zaman su vermelisiniz. Düzenli bakım yaptığınız zaman uzun yıllar yaşar. Vitamin desteğini ise yaprağının durumuna göre vermelisiniz. Yaprakları sararmışsa, toprağı değişecek ya da ek vitamin desteği verilecektir. Renkli çiçek açanlar ise değişik formatlardadır. Küçük veya büyük kaktüs modelleri ile mekanlarınıza farklı bir canlılık getirebilirsiniz.

Leave a Reply