Özel Günler İçin Çiçekler

Dikensiz Kaktüs Siparişi

Bakımı kolay ve estetik değeri yüksek olan dikensiz kaktüs çeşitlerine succulent adı verilir. Teraryum tasarımlarının baş gözdesidir. Dikenli veya dikensiz tüm kaktüs türleri sıcağı sever. Soğuğa karşı korumalısınız. Hızlı gelişmesi için toprağının her zaman sıcak kalması önemlidir. Az su isteyen bir bitki çeşididir. İnternet üzerinden hemen siparişinizi vererek kişiye özel dikensiz kaktüs siparişi gönderebilirsiniz.

Dikensiz Kaktüs Özellikleri

Dikensiz kaktüslerin sağlıklı gelişim göstermesi için dikkatli bakım yapmalısınız. Terarium tasarımındaysa püskürmeli şişelerle suyu vermelisiniz. Yavaş büyüdükleri için gübre verirken dikkatli olmalı ve hayvani gübre asla kullanmamalısınız. Rüzgardan, soğuktan korumalı ve sıcak ortamda tutmalısınız.

dikensiz-kaktus

Dikensiz Kaktüslerin Genel Bakımı

Dikensiz kaktüslere bakım yaparken kurumuş veya çürümüş yapraklarını temizlemelisiniz. Üzerinde toz bulunuyorsa bir fırça yardımıyla almalısınız. Yavaş büyüyen bir bitki olduğu için devamlı saksısını değiştirmenize gerek yok. Sevdiklerinize, yakınlarınıza dikensiz kaktüs siparişini verin ve onlara güzel bir jest yapın. Ofis, ev ya da dış mekanlara farklı bir estetik değer katar.

Çöl bitkisi olan dikensiz kaktüsler uzun yıllar dayanıklıdır. Dayanıklılık özelliğinden dolayı dostlukta uzun ömürlü bir birlikteliği de temsil eder. Dekorasyonda sıklıkla kullanılır ve ortama renk katar. Renkli çiçekleri, ilginç yapısıyla sevdiklerinize özel günler dışında da gönderebilirsiniz. Saksı, cam fanus, ilginç cam kutularda dizayn edilen kaktüslerle yakınlarınızın evlerine de egzotik bir hava getirebilirsiniz.

Leave a Reply