Çiçek Hikayeleri Çiçeklerin Anlamı

Evde Yetiştirmeye Uygun Olan Kaktüs Çeşitleri

Kaktüsler az bakım istemelerinin yanı sıra farklı bir doğal harikası olarak birçok kimsenin beğenisini kazanan bitkilerdir. Çiçek açmaları ile üzerindeki dikenler sebebi ile karşılaştığınız tüm olumsuzlukları anında unutmanız mümkün olacaktır. Evde bakımı kolay olan çiçekli kaktüs çeşitlerinden bir kaçına yer verdik.

Gökkuşağı Kirpi Kaktüs

Oval ya da silindir şeklinde olabilen son derece dikkat çekici bir kaktüs çeşididir. Güney ya da batı cephesine bakan evlerde yetiştirilmesi uygundur. Mor ya da pembe gibi renklere sahip olan oldukça geniş (yaklaşık 7,5 cm) çiçekleri size sunacaktır.

Tatil Kaktüsü

Tatil kaktüsü olarak bilinen kaktüs çeşidi bir anda çiçeklenerek etli dallarından muhteşem güzellikteki çiçeklerini size sunar. Tatil kaktüsü direk olarak güneşi almak yerine dolaylı şekilde almayı tercih eder. Genelde pembe çiçekleri ile tercih edilen tatil kaktüsü özellikle yeni yılda hediye seçiminde zorlananlar için iyi bir tercih olacak kaktüs çeşididir.

Kartopu Kaktüsü

Kartopu kaktüsü adından da anlaşılacağı gibi kartopu formunda olan kaktüslerdir. Yumuşak ve uzun iğnelere sahip olan kaktüs aynı zamanda benzersiz tüylere de sahiptir. Kaktüs yetiştiriciliğinde popüler olan kartopu kaktüsleri kolay bakımı ile de tercih ediliyor. Kartopu kaktüslerinde pembe, beyaz, kırmızı gibi farklı renk seçenekleri çiçeklenme evreleri vardır. Oldukça hoş olan çiçekleri kartopu şeklindeki kaktüsün etrafı boyunca görebilirsiniz.

Leave a Reply