Çiçek Hikayeleri

İş Yerlerinin Önemli Süs Bitkileri, Kaktüsler

İşyerlerinde farklı birçok bitkiyi görebilirsiniz. Fakat ofis gibi ortamlarda masalarda da rahatlıkla yer alabilmesi sebebi ile kaktüsler en sık tercih edilen seçimler arasında yer alıyor. Kaktüs bitkileri kolay bakım özelliği ve ayrıca da her daima saksı değişimi istememesi sebebi ile de tercih ediliyor. Sadece kendi iş yeriniz için değil sevdikleriniz içinde kaktüsler ile hazırlanan aranjman uygulamalarına yer açabilirsiniz.

eforbia

İş yerlerinin önemli süs bitkileri arasında ilk sırayı alan kaktüsler bu özelliklerinin yanınsa havanın temizlenmesine katkı sağlamaları nedeni ile de iş yerleri için tercih edilen bitkilerdir. Kaktüslerin bulundukları ortamdaki radyasyon etkisini azalttığına dair olan inanış her ne kadar bilimsel olarak kanıtlanmamış olsa da ofis ortamına doğanın etkisini sunması sebebi ile de canlılığı kazandıran bir seçim olarak karşımıza çıkıyor.

Kaktüs Aranjmanları Kimlere Hediye Edilebilir?

Kaktüsler ile hazırlanan aranjmanlar geçmişte kesinlikle bir hediye tercihi olarak düşünülemezdi. Fakat günümüzde bunun tam tersi yaşanıyor. İnsanlar özellikle sevdiklerine kaktüs aranjman modellerini hediye ediyorlar. Elbette bu akımın hızla artış göstermesinden bitkinin ortamdaki havanın temizlenmesine katkı sağlaması da geliyor. Bunun yanı sıra kaktüslerin her daim dayanıklı olması ve her türlü zorluğa karşı ayakta kalabilme becerisi de hediye seçiminde önemli bir faktör olarak karşımıza çıkıyor. Sizde sevdikleriniz için kaktüs aranjman modelleri arasından tercihinizi yaparak siparişinizi verebilirsiniz.

Leave a Reply