Çiçeklerin Anlamı Özel Günler İçin Çiçekler

Kaktüs Çiçeğinin Anlamı

Özel ve estetik dış görünümleri ile herkesin beğenisine hitap etmeyi başaran kaktüs çiçekleri, yer aldıkları ortamdaki bütün radyasyonu emebilecek ve pozitif bir etki bırakabilecek çiçeklerdir. Kaktüs çiçeğinin anlamı genellikle dayanıklılık, sadakat ve mücadele gibi yorumlanır. Kaktüslerin aşırı bakım istemeyen çiçekler olması ve yapraklarındaki sulardan kendilerini beslemeleri onların dayanıklı ve mücadeleci olduklarını göstermektedir.

Dikenli ve dikensiz olarak bulunan kaktüs çiçekleri, sevdikleriniz için iyi birer hediye olabilir. Eğer dikensiz kaktüs yetiştirmek istiyorsanız ya da sevdiklerinize dikensiz bir kaktüs hediye etmek istiyorsanız sukulent kaktüslere göz atabilirsiniz.

kaktus-ciceginin-anlami

Farklı kaktüs çeşitlerini bir araya getirerek de yetiştirebilirsiniz. Hoş aranjmanlar yapabilmenize imkan tanıyan bu çiçekler tüm özel günler için uygun olan hediyeler arasında yer almaktadır.

Sevgilinize onu ne kadar sevdiğinizi, ilişkiniz için mücadele ettiğinizi ve onun hayatınızda ne kadar değerli olduğunu gösterebilmek istiyorsanız kaktüs çiçeklerini hediye olarak gönderebilirsiniz.

Kaktüs Sularken Nelere Dikkat Edilmeli?

Kaktüsler çöl bitkileri olarak adlandırıldıkları için çok fazla sulamaya ihtiyaçları yoktur. Kaktüsleri kış aylarında 2 haftada 1, yaz aylarında ise haftada 1 defa hafifçe sulamanız yeterlidir.

Kaktüsünüzün su ihtiyacı olup olmadığını anlayabilmek istiyorsanız eliniz ile toprağı da kontrol edebilirsiniz. Toprağın nemli olduğu durumlarda kaktüsleri sulamanız kaktüslerin zaman içerisinde öllmesine sebep olabilir. Bu yüzden sulama işlemini her zaman kontrollü bir şekilde dozunda yapmalısınız.

Leave a Reply