Çiçek Hikayeleri

Kaktüs Renk Seçimi Nasıl Yapılır?

Kaktüsler dikenleri ile her ne kadar itici gibi görünse de muhteşem güzelliğe sahip olan çiçeklerini açması ile kendisine hayran bırakan bir güzelliğe dönüşür. Geçmişte özellikle bu dikenli yapısı sebebi ile hediye seçeneği olarak asla düşünülmeyen kaktüsler günümüzde ise hediye çiçek seçenekleri içinde yer almaya başladı. Özellikle havanın temizlenmesine katkı sağlaması nedeni ile de sıklıkla ev ya da iş yerlerinde tercih edilmekte olan kaktüs bitkisi aynı zamanda dekorasyon içinde etkilidir.

Kaktüs Seçimi ve Bakımının İncelikleri

Kaktüs bitkisinin farklı yüzlerce türü bulunuyor. Kimisi top gibi yuvarlak iken kimisi silindir kimisi ise katmerli olan görselliğe sahiptir. Seçiminizi yaparken genel görselliğinin yanı sıra çiçek rengine göre de tercihinizi yapmanız mümkün. Özellikle aynı renk çiçek renklerine sahip olan kaktüsleri seçebilir ya da farklı renklere sahip olan kaktüslere tercih ederek iş yerinizde ya da evinizde ayrı bir hava katabilirsiniz.

Son derece şık bir görselliği sunacak olan kaktüs aranjman çalışmaları ile sevdiklerinizi de mutlu edebilirsiniz. Aynı zamanda havayı temizleme özelliğine sahip olan kaktüsler son derece sağlıklı bir hediye olarak da seçilebilir. Sevdikleriniz için ya da kendi iş veya ev ortamınızda dekorasyona katkı sağlamak için seçeceğiniz kaktüsleri pencere kenarında ya da güneşi, görebileceği yerlerde konumlandırabilirsiniz. Kaktüsün bakımında ise az sulama kökün kurumasına neden olurken çok sulama kök çürümesine neden olabilir.

Leave a Reply