Çiçek Hikayeleri

Kaktüs Saksı Tasarımlarında Yenilikler

Kaktüslerin saksı değişimleri ile beraber bazı dekorasyon uygulamalarına yer açılarak hoş bir detaya da yer açılabilir. Kaktüsler evlerimizde doğanın etkisini sunarken aynı zamanda bilimsel olarak kesinlik kazanmasa da havayı temizleyici etkisi olduğu da düşünülüyor.

Kaktüslerin saksı tasarım uygulamalarında farklı tercihlere yer açılarak dekorasyon uygulamanızda da değişimi ve güzelliği yansıtabilirsiniz. Kaktüsünüzün saksısın artık küçüldüyse yeni saksı alımında mutlaka sadece bir boy büyük tercihe yer açmanız önerilir. Fakat bazı tasarım uygulamalarında üç ve daha fazla kaktüs çeşidini tek saksı içinde de oluşturulabiliyor. Bu işlem için ise dikdörtgen ya da oval bir saksı seçimine yer açmanız mümkün.

kaktus-ciceginin-anlami

Saksı ve Tasarım Uygulaması

Kaktüsler için tercih edeceğiniz saksılarda seramik seçimlere yer açabilirsiniz. Bu uygulamalar da kullanılan tercihlerinizde ise gider deliğinin altta olup olmadığına dikkat etmeniz tavsiye edilir. Kaktüsün saksı seçiminde farklı desen ve model seçimlerine yer açarak tasarım uygulamanızı dekorasyonunuz ile uyumlu hale getirebilirsiniz. Bunun yanı sıra çakıl taşları ya da ince kum gibi seçimlere de yer açabilirsiniz.

Kaktüs saksınızın alt kısmına koyacağınız çakıl taşları bitki için önemlidir. Bunun yanı sıra dikim işleminiz bittikten sonra güzel ve estetik bir görüntü elde etmek için en üst kısmına beyaz çakıl taşlarını ya da ince kum uygulamasına yer açabilirsiniz. Böylelikle daha hoş bir görselliği yaratmanız mümkün.

Leave a Reply