Çiçek Bakımı

Kaktüs Siparişi İstanbul

Ev ve işyerlerinde dekoratif amaçlı olarak da kullanılan kaktüsleri sevdiklerinize hediye ederek onlara güzel bir sürpriz yapabilirsiniz. Kaktüs için gerekli ortam sağlandığında ve bakımına dikkat edildiğinde uzun süre yaşar. İnternet üzerinden hemen sipariş vererek farklı tasarımlarda ve renklerde hazırlanan kaktüsleri yakınlarınıza gönderebilirsiniz.

Kaktüs Bakımının İncelikleri

Kaktüs bitkisi sıcaklığı sever. Kış ayında 6 ile 10 derece sıcaklık içeren ortamda olması gerekir. Bulunduğu ortam karanlık olmamalı. Ortam nemli olursa kaktüs daha iyi gelişir. Güneş almayan yerde bulunan kaktüsler zamanla sararır veya kurur. Kaktüsünüzde aşırı dallanma varsa güneş almıyordur. Kısa zaman içinde toprak değişimine ihtiyaç duymaz. Bazı dönemlerde arada vitamin desteği gerekebilir. İki haftada ya da üç haftada bir su vermeniz yeterlidir.

kaktus-bakimi-1

Kaktüs Siparişi Nasıl Verilir?

Kaktüs familyasında çok farklı türler bulunur. Dikenli ya da dikensiz çeşitlerinden birini sevdiğinize gönderebilirsiniz. Bakımı kolay olduğu için sıklıkla tercih edilir. Kaktüs çiçeğinin anlamı ilişkide dayanıklılıktır. Yakınlarınıza ve sevdiklerinize göndererek, uzun yıllar birlikte olacağınızın işaretini verebilirsiniz.

Uzun yıllar direnen ve sağlam kalan bir bitki çeşidi olan kaktüs, dayanıklılığı sembolize eder. İnternet üzerinden kataloglara bakarak siparişinizi hemen verebilir ve istediğiniz adrese gönderebilirsiniz. Yakınlarınıza mesajınızla birlikte yolladığınız zaman daha etkili olur. İlginç renklerde açan çiçekleri ise dikkat çekidir. Mekanlara renk katar ve dekoratif bir güzellik katar.

Leave a Reply