Çiçek Hikayeleri

Kaktüsler ile Terrarium Tasarlanır mı?

Kaktüsler son derece özel olan bitkilerdir. Çiçekleri ise canlı renk seçeneklerine sahip olması sebebi ile beğeniliyor. Farklı görüntüleri ve bu dikenli yapı içinden çıkan çiçekleri ile her zorluk ardından güzelliğin geldiğini anlatan bitkiyi sevdiklerinize de armağan olarak gönderebilirsiniz.

Terrarium tasarım uygulamaları son zamanların en popüler olan aranjmanlarıdır. Birçok kişi evlerinde kendileri de bu tasarıma yer açıyor. İsterseniz sadece bitkileri kullanarak isterseniz terrarium malzemelerine de yer açarak hoş bir uygulamayı sizde tasarlayabilirsiniz. Bunun için öncelikle ihtiyacınız olan ürünleri satın almanız ve sonrasında ise uygulamaya yer vermeniz gerekir.

kaktus-bakimi

Terrarium tasarımında kaktüs ekim işlemi ise bir hayli zordur. Dikenli bri yapıya sahip olan kaktüslerin fanus içinde yer alan toprak içine ekilmesi işleminde belli detaylara yer vermeniz önerilir.

Kaktüs Fanusa Nasıl Ekilir?

Fanus içinde doğanın dokunuşunu ve güzelliğini sunan terrarium uygulamalarını evinizde kendiniz de tasarlayabilirsiniz. Fanus alımınız da kaktüsünüzün ebadına göre tercih yapmanız önerilir. Bunun yanı sıra eğer ekstra terrarium malzemeleri de kullanacaksanız planlamanızı öncelikle yapmanız ve ekim işlemine böylelikle yer vermeniz sonrasında sıkıntı yaşamamanız için dikkat etmeniz gereken detaydır.

Kaktüs ekim işlemi ister fanus içine olsun ister saksı içine olsun dikkat isteyen bir durumdur. Dikenli yapıya sahip olması sebebi ile bu dikenlerin elinize batmaması için eldiven kullanımına yer vererek ekim işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Leave a Reply