Çiçek Hikayeleri

Saksı Çiçeği Seçimi Nasıl Yapılır?

Saksı çiçekleri çok yıllık bitkiler olduğu için sevdiklerinize hediye olarak ya da kendi ev veya iş yeriniz içinde en ideal tercihlerdir. Saksı çiçeği seçimini yaparken evinizin ya da iş yerinizin genel güneş alma durumunu gözden geçirmeniz önerilir. Bazı çiçekler güneşi son derece fazla severken bazıları dolaylı olarak güneşlenmekten ya da hiç güneşlenmemekten hoşlanırlar. Bu neden ile öncelikle saksı çiçeğini almadan önce ev ya da iş yerinizin genel güneş alma durumunu kontrol etmeniz önerilir. Bunun yanı sıra peteklere yakın olmak, pencere ya da kapı kenarı veya klima gibi etkilerden de çiçekler pek fazla hoşlanmazlar. Bu neden ile konumlandıracağınız yer konusunda dikkatli olmanız da önemlidir.

İş Yeri İçin Saksılı Çiçek Seçiminde Kaktüsler

Saksı çiçeği tercihinizde özellikle iş yeriniz için bakımı kolay olan saksı çiçeklerini seçmeniz önerilir. Bakımı kolay olmasının yanı sıra çiçekleri ile ortama faklı bir hava katacak olan kaktüsler ise aynı zamanda bilgisayar, cep telefonu ve benzeri cihazlardan dolayı havada oluşan kirliliğin giderilmesinde de etkilidir.

Kaktüsler içinde tercihinizi yaparken birkaç tane farklı tercihe yer açarak hoş bir uyum ve hoş bir görselliği de elde edebilirsiniz. Kaktüsleri sadece iş yeri değil eviniz içinde seçebilirsiniz.

Kaktüs saksı bitkisinin bakımında ise önemli olan detay güneştir. Güneşten hoşlanan kaktüsler aynı zamanda fazla sulanmaktan hoşlanmaz. Bunun yanı sıra az sulama ise kaktüsün kökünde kurumaya denen olabilir.

Leave a Reply