Çiçek Hikayeleri

Soğuğa En Dayanıklı Kaktüs Çeşitleri

Kaktüs yetiştirmek çok sayıda kişi için bir tutku halini alabiliyor. Çok fazla su istemediği için günlük olarak sulanmalarına da gerek olmayan kaktüsler, suya karşı sergiledikleri direnci maalesef hava sıcaklık düzeyine karşı sergileyemiyor. Kaktüs yetiştirenlerin en büyük sorunlarından biri soğuk havada bitkilerinin canlı kalamaması oluyor. Hatta kaktüs satış yerleride sıklıkla bu sorunu kaktüs yetiştirenlerden duyuyor.

Soğuğa Dirençli Olan Kaktüsler

Aslında kaktüsler onlarca farklı çeşide sahip. Soğuğa karşı diğerlerinden çok daha dayanıklı olan kaktüsler de bulunuyor. Eğer siz de soğuk iklim koşullarında yaşıyorsanız ve kaktüs yetiştirmek istiyorsanız bu türleri tercih edebilirsiniz. Elbette yine soğuktan korumanız gerekecek. Ancak en azından bu türlerin size yardımcı olacağından söz edebiliriz.

eforbia

eforbia

Söz konusu kaktüs çeşitlerini İstanbul kaktüs siparişi ile kolaylıkla temin edebilirsiniz. Önerebileceğimiz türler arasında ilk sırayı escobaria, opuntia veechinocereuslar alıyor. Çünkü bu türler soğuğa hatta don olaylarına karşı dahi bir hayli dayanıklıdır. Eğer daha farklı türleri yetiştirmek isterseniz gymnocalycium ve pediocactustürlerini de tercih edebilirsiniz.

Soğuğa Karşı Dayanıklı Sukulentler

Tercihinizi dikensiz bir kaktüs türü olan sukulentlerden yana yapmak isteyenler için de bazı önerilerimiz olacak. Sukulent yetiştirmek isteyenler agave, sempervivum, sedum, delosperma, yucca ve orostachystürü bitkileri tercih edebilir. Bu bitkileri internet üzerinden sipariş vererek kolaylıkla temin edebilirsiniz. Hangi kaktüs türünü tercih ettiğinize bağlı olarak bu kaktüslerin ihtiyaçları hakkında da bilgi sahibi olmanızda fayda var.

Leave a Reply