Çiçek Hikayeleri

Sonbaharda Medine Çiçeği Bakımı

Halk arasında Hanım Düğmesi olarak da bilinen Medine Çiçeği kolay bakıma sahip olan çiçek türleri arasında bulunuyor. Son derece hoş olan ve düğmeye benzeyen çiçeklere sahip olan Medine çiçeği aynı zamanda kurutulma işlemine de yer açılabilen çiçek türleri arasında bulunuyor. Kurutularak ev ve iş yerinizde hoş bir dekorasyon etkisi yaratmanın yanı sıra çayının demlenerek tüketilmesi de birçok farklı faydayı sunuyor. Şifalı çiçekler arasında yer alan Medine çiçeğinin bakımı ise son derece kolaydır.

dikensiz-kaktus

Medine çiçeği saksı da ya da bahçede bakıma uygun olan çiçek türleri arasında yer alıyor. Mayıs ile beraber çiçeklenmeye başlayan bitki sonbahar ile beraber son demlerine geçer. Bu dönemde çiçek tohumlarının özen ile alınması ve gelecek yıl tekrarda bu tohumların ekilme işlemine yer açılması gerekir. Tek yıllık bitkiler arasında yer alan Medine aynı zamanda kesme çiçek seçimi olarak da karşımıza çıkıyor.

Medine Çiçeği Aranjman Seçimleri

Medine çiçeği özellikle kesme çiçek yetiştiricileri arasında da yaygın olarak tercih ediliyor. Hem kurutulmuş hem de yeşermiş hali ile birçok buket seçiminde kendine yer edinen Hanım Düğmesi çiçeği özellikle gelin buketleri ve düğün organizasyon süslemelerinde yer alıyor. Bunun yanı sıra birçok buket aranjmanında yer alan Medine çiçeğini tek başına oluşturduğu şahane buket seçimleri ile de satın alarak sevdiklerinize bu özel çiçeği hediye edebilirsiniz

Leave a Reply