Çiçek Hikayeleri

Sukulentler Nasıl Çoğaltılır?

Sukulentler kaktüs familyasında olup aynı şekilde etli yapraklara sahiptir. Kaktüslerden farklı ise sukulentlerin dikensiz olmasıdır. Farklı çeşitlere sahip olan sukulentler arasından beğeninize hitap eden tercihlere yer açarak sizde bu özel bitkilere sahip olabilirsiniz.

kaktüs

Evinizde ya da iş yerinizde bakabileceğiniz sukulentler çok yer kaplamaz. Oldukça ufak saksılarda hayatlarını sürdürebilen bitkilerin bakımı da oldukça kolaydır. Kaktüs ailesi içinde yer almakta olan sukulent bitkisinin bakımı kadar çoğaltılması da son derece kolaydır.

Sukulent çoğaltma işleminde sadece bir etki yaprağın toprağa dökülmesi yeterlidir. Belli zamandalar da toprağının sulanması sonrasında yakın zamanda köklenerek yeni küçük sukulentlere sahip olmanız sağlanır.

Sukulent Bakımında Neye Dikkat Etmeli?

Sukulentler görsel olarak son derece hoş olan bitkilerdir. İş yerinizde masa üstünde konumlandırabileceğiniz gibi evinizde de sukulentlerden yararlanarak doğanın güzelliklerini ortama yansıtabilirsiniz.

Sukulentlerin bakımında dikkat etmeniz gereken en önemli detay sulamadır. Çok fazla sulama işlemine yer vermek kökün çürümesine sebep olurken çok az sulama ise kurumasına neden olabilir. Bu neden ile sulama işleminde dikkatli olunması gerekir. İşlem yapılırken parmak ile toprak kontrolünün de yapılması daha doğru bir işleme yer vermenizi sağlar. Bunun yanı sıra direk olan güneş yerine dolaylı güneşlenmekten hoşlanan sukulentlerinizi ev ya da iş yerinizde bakabilirsiniz. Bakımı son derece kolay olan sukulentleri sevdiklerinize hediye olarak da göndermeniz mümkün.

Leave a Reply