Çiçek Hikayeleri

Tropikal Ortamda Kaktüs Yaşar mı?

Kaktüs bitkisi Sukulent familyasının sahip olduğu oldukça farklı özelliklere sahip olan özel bir bitkidir. Birçok farklı ortamda ve coğrafya da varlığını sürdürebilme özelliğine sahip olan türlere sahip olan kaktüsler dikenli yapıları ve muhteşem çiçekleri ile dikkat çekiyor. Her ne kadar çöller de daha sık görüldüğü düşünülse de kaktüsler birçok farklı coğrafi bölgede yer alıp tropikal bölgede yer alan türleri de vardır.

kaktus-bakimi

Kaktüsün Anlamı

Kaktüsler büyük zorluklara rağmen dikenlerinin arasından açan muhteşem güzelliğe sahip çiçekleri ile de hediye tercihinde ilk sıralara yükselen grafiği ile dikkat çekiyor. Sevdiklerinize armağan olarak sunacağınız kaktüs onlara zorluklara karşı verecekleri mücadele sonucunda elde edilecek olan güzelliği anlatacak en önemli mesajdır.

Sevdikleriniz için ya da kendiniz için satın alabileceğiniz saksı kaktüsleri aynı zamanda ortamda bulunan havanın temizlenmesi bakterilerin ve radyasyonu emme özelliği ile de biliniyor. Birçok sebebe bağlı olarak satın alabileceğiniz saksı kaktüsleri aynı zamanda dekorasyonunuzda da önemli bir yer edinecek özelliğe sahiptir.

Çoğalma işlemini dalından ayırarak yaparak birçok kaktüse sahip olmanın avantajını da kısa sürede elde edebileceğiniz kaktüs bitkisi aynı zamanda kolay bakım özelliği ile iş yerleri için de uygun bir seçimdir.

Arkadaşlarınıza, akrabalarınıza ya da kendiniz için ev veya ofisinizde farklılık yaratmak için seçebileceğiniz kaktüs çeşitleri ortamda değişik bir hava katacaktır.

Leave a Reply